girupis_menu_top_2

Akumuliatoriai ir jų priedai

Sandėlio technika ir priedai

Svarstyklės

Padangos

Ratukai

Servisas

Log In
Prisijungti prie Girupis.lt
Pamiršote slaptažodį?
Prisijungti kaip
Jūs galite prisijungti, jei esate užsiregistravę vienoje iš šių paslaugų:
Pamiršote slaptažodį?

Negalite prisijungti? Įveskite el. pašto adresą ir el. paštu atsiųsime instrukcijas kaip prisijungti ar pasikeisti slaptažodį.

Prisijungti

Vis didėjant autonominei elektrifikacijai, akivaizdžiai jaučiamas kokybiškų, patikimų ir kaip įmanoma mažiau priežiūros reikalaujančių akumuliatorių poreikis. Klasikiniai rezerviniai akumuliatoriai nelabai betinka, nes vis daugiau ir daugiau panaudojimo sričių yra ciklinio pobūdžio - t.y. akumuliatoriai nuolat giliai išsikrauna ir pasikrauna arba būna dalinai kraunami dienos eigoje, kintamos galios srove (hibridinis panaudojimas, pvz., su atsinaujinančių energijos šaltiniais). Tokiu atveju geriausias sprendimas yra ličio baterijos, tačiau jos yra brangios ir atsiperkamumas labai ilgas (kartais net sunkiai išmatuojamas). 

Pristatome naujuosius TROJAN AGM RELIANT neaptarnaujamus akumuliatorius, kurie yra puiki ličio baterijų alternatyva - turi daug ciklų, gali santykinai greitai pasikrauti ir jų papildomai nereikia prižiūrėti. O be to, skirti intensyviam cikliniam panaudojimui.

Visų pirma, kaip žinoti, kuomet kokį akumuliatorių pasirinkti?

AGM ir GEL akumuliatorių nereikia papildomai pildyti vandeniu, tad juos paprasčiau prižiūrėti. Tačiau reikia turėti omeny, kad šių akumuliatorių tarnavimo laikas yra skirtingas, negu kad klasikinių skysto elektrolito baterijų: trumpiausiai tarnauja GEL akumuliatoriai (arba klasikiniai AGM), skysto elektrolito akumuliatoriai paprastai tarnauja 2 - 3 kartus ilgiau, nei klasikiniai GEL arba tiek pat, kiek naujieji AGM RELIANT:

AGM, GEL ir SKYSTO ELEKTROLITO baterijų savybių palyginimas  
 Skysto elektrolito
 GEL 
AGM (RELIANT)
 Ličio gilaus ciklo baterijos
 Puikus ciklų skaičius
 Geras ciklų skaičius
Puikus ciklų skaičius 
 Didžiausias ciklų skaičius
Geriau už kitus veikia esant 
aukštoms temperatūroms
 Platus veikimo temperatūros
 diapazonas
 Geriau už kitus veikia esant
 žemoms temperatūroms
Praktiškai neveikia esant
neigiamai temperatūrai
Reikalinga retkarčiais papildyti
distiliuotu vandeniu ir atlikti
išlyginamąjį krovimą 
 Neaptarnaujami
 Neaptarnaujami
 Neaptarnaujami
Aukštas savaiminis išsikrovimo 
lygis
 Žemas savaiminis išsikrovimas
 Žemas savaiminis išsikrovimas
Žemas savaiminis išsikrovimas 
 Tinka intensyviam darbui  Netinka intensyviam darbui  Tinka intensyviam darbui Tinka labai intensyviam darbui 
Vidutiniai kaštai (€ / kWh)
 Didžiausi kaštai (€ / kWh)
 Mažiausi kaštai (€ / kWh) 
Patys didžiausi įsigyjimo kaštai
 Vidutinis pilno įkrovimo 
laikas: 8 - 12 valandų
  Vidutinis pilno įkrovimo 
laikas: 10 - 16 valandų
   Vidutinis pilno įkrovimo 
laikas: 7 - 9 valandos  

Ultra greitas ir greitas įkrovimas

Iš dalies gali būti naudojami 
hibridinei apkrovai
 Negali būti naudojami 
hibridinei apkrovai
 Gali būti naudojami hibridinei
 apkrovai su tinkamu įkrovikliu
Puikiai tinka hibridinei apkrovai

Dalis AGM akumuliatorių (pvz., TROJAN 31 - AGM Reliant) dar gali būti naudojami ir kaip starteriniai, ir kaip gilaus ciklo akumuliatoriai (t.y. dvigubos paskirties) ir būti kraunami nuo automobilio generatoriaus.

 Modelis   Matmenys ir svoris    Įtampa    Talpa, Ah    Startinė 
srovė, A  
 Kaina, 
€ be PVM
Įkroviklio kaina, 
€ be PVM  
  C5  C20
TROJAN 31 - AGM   325x173x238 mm, 30 kg  12V 82 100 730   209   175*
TROJAN T-1275 AGM  329x179x278 mm, 38 kg  12V 114 135  n/a     285     175*arba 250*
TROJAN T-105 AGM  262x179x273 mm, 31 kg  6V 171 217   n/a  225  250*
TROJAN J305 AGM  296x176x358 mm, 44 kg  6V 250 310   n/a  348  340**
TROJAN L16 AGM  296x176x417 mm, 52 kg  6V 290 370   n/a  470  340 arba 775**

*12 arba 24V sistemoms; ** - 24, 36, 48V sistemoms

Reliant visi akumuliatoriai.png

PILNAS RELIANT AKUMULIATORIŲ APRAŠYMAS, ĮVAIRIŲ TESTŲ REZULTATAI 


Reliant AGM.png

Trojan Reliant.pngTROJAN sukūrė ir ištobulino Reliant™ AGM su C-Max Technology™ skirtą įvairių tipų platformoms, elektrinėms mašinoms, plovimo mašinoms, kepmeriams, valtims ir kt., t.y. sritims, kur reikalinga gilaus-ciklo (iškrovimo) baterijos galia sandarios ir neaptarnaujamos baterijos pavidalu.

Reliant AGM idealiai tinka ligoninėms, mokykloms, oro uostams ir kitoms įstaigoms, kurias reguliuoja sveikatos, saugos ir aplinkos apsaugos reglamentai. TROJAN AGM neaptarnaujami gilaus - ciklo (iškrovimo)  akumuliatoriai  yra gaminama Amerikoje moderniame gamybos komplekse (Sandersville, Džordžija), kurią specialiai gilaus-ciklo akumuliatorių gamybai suprojektavo TROJAN inžinieriai. 

Unikali Reliant C-Max technologija vienija daugybę ypatybių, kurių neturi kiti AGM akumuliatoriai.

Šių ypatybių kombinacijos dėka, akumuliatoriai atiduoda daugiau energijos, yra efektyviausi, ilgaamžiai ir nepriekaištingos kokybė:

C-MAX.png 

Tradiciškai AGM akumuliatoriai turi reputaciją baterijų, kurių talpa krenta kur kas greičiau, nei GEL, todėl jie buvo naudojami rezervuotai. Tačiau Trojan pristačius rinkai  AGM Reliant akumuliatorių seriją, situacija iš esmės pasikeitė - dabar AGM akumuliatoriai tarnauja 1,5 - 3  kartus ilgiau nei patys geriausi GEL akumuliatoriai  - t.y. buvo pilnai išspręsta greita talpos praradimo problema. Įvertinus faktą, kad TROJAN AGM RELIANT akumuliatoriai atlaiko aukštesnes pikines sroves - t.y. skirtingai nei GEL akumuliatoriai, gali būti naudojami intensyvaus darbo sąlygomis, akivaizdu, kad ekonomiškai ir praktiškai naudingiausia yra naudoti TROJAN RELIANT akumuliatorius:

Visų pirma dėl to, kad TROJAN RELIANT nebeturi klasikinės AGM akumuliatorių bėdos - staigaus dalies talpos praradimo:

Trojan AGM talpų skirtumai.png 

AGM Reliant akumuliatorių talpos kritimas bėgant laikui (palyginimui naudojamas ne klasikinis Trojan AGM akumuliatorius) 

Antra - kur kas ilgesnis ciklinis resursas, nei artimiausių konkurentų:

Reliant vs. GEL.png

Trečia - ciklinis resursas neatspindi realios situacijos. Vartotojui labiausiai rūpi, kiek jis su konkrečia akumuliatorių pora gali atlikti naudingo darbo - t.y. kiek konkreti akumuliatorių pora gali akumuliuoti talpos Ah (analogija su automobiliais būtų tokia - kuo daugiau automobilis gali nuvažiuoti km, tuo jis techniškai geresnis. Tas pats su akumuliatoriais - kuo daugiau baterija akumuliuoja Ah, tuo ji yra geresnė). Realiame gyvenime TROJAN Reliant sugeneruoja gerokai daugiau talpos, nei artimiausių konkurentų AGM akumuliatoriai:

Akumuliuota talpa.png

Ketvirta - realiai išmatuojamas efektyvumas. Švino rūgštinių akumuliatorių technologinis minusas yra realios talpos sumažėjimas esant greitam iškrovimui (pvz., esant didelei nepertraukiamai apkrovai) ar esant žemai temperatūrai. TROJAN RELIANT  yra kur kas efektyvesni greito iškrovimo atveju, nei skysto elektrolito baterijos (P.S. GEL akumuliatorių negalima greitai iškrauti), geresnes charakteristikas turi tik ličio baterijos. Taip pat RELIANT yra gerokai efektyvesni ir išsikraunant neigiamose temperatūrose, lyginant su skysto elektrolito akumuliatoriais (beje, darbas neigiamoje temperatūroje ličio baterijų yra labai ribotas):

Apkrovos testų palyginimas.png

Kaip matyti iš testų rezultatų, tokios pat talpos RELIANT akumuliatorius atiduos iki 20% talpos daugiau esant 25 laipsnių teigiamai temperatūrai arba net 30% talpos daugiau, esant - 18 laipsnių šalčiui. 

Reziumė būtų tokia, kad naujoji TROJAN RELIANT karta ciklų skaičiumi jau nebenusileidžia tūbeliniams skysto elektrolito traukos akumuliatoriams. Todėl klientai, pasirinkę RELIANT visuomet laimi - tiek akivaizdžia finansine nauda, tiek išaugusiu technikos našumu, todėl neaptarnaujamų akumuliatorių segmente turbūt ateitis neišvengiamai yra AGM akumuliatorių pusėje - ankščiau buvo susiduriama su technologiniais apribojimais ir sunkumais gaminant AGM, todėl jie buvo pakankamai brangūs ir tarnaudavo trumpiau nei GEL. Tačiau TROJAN investavo į mokslinius tyrinėjimus ir gamybos automatizaciją ir jiems pavyko pagaminti sertifikuotus gilaus iškrovimo AGM akumuliatorius (kol kas vieninteliams), kurie ciklų skaičiumi nenusileidžia ir net viršija bet kokius skysto elektrolito akumuliatorius, jau neklabant apie GEL, tačiau tuo pat metu yra vidutiniškai tik 15% brangesni už klasikinius GEL akumuliatorius, nors resursas visais atvejais didesnis, nei 100%. Akivaizdu, kad ekonominiai sumetimai neišvengiamai padarys savo: nors AGM RELIANT akumuliatoriai vis tiek yra vidutiniškai apie 40% brangesni, nei skysto elektrolito TROJAN gilaus ciklo akumuliatoriai, tačiau įvertinus ilgesnį AGM RELIANT akumuliatorių tarnavimo laiką, jau įsigijimo kaštai yra apie 20% yra mažesni Reliant, nei gilaus iškrovimo skysto elektrolito akumuliatorių arba praktiškai tokie patys, kaip traukos PzS / PzB baterijų. Ir čia net nevertinant priežiūros ir distiliuoto vandens kaštų! Tad AGM RELIANT tipo akumuliatoriai neišvengiamai yra rinkos ateitis dėl labai paprastos priežasties - kaštų taupymas ir efektyvumo didinimas. 

EKSPLOATACIJOS PATARIMAI

Pagrindinis veiksnys, keliantis grėsmę RELIANT ilgaamžiškumui, yra tinkamas įkroviklis. Rinkoje egzistuoja bent 3 skirtingos AGM technologijos, kurios visos turi skirtingus įkrovimo režimus, kurie tarpusavy yra nesuderinam. Kraunant TROJAN RELIANT akumuliatorius būtina vadovautis 2 paprastomis taisyklėmis - kad krovimo įtampa negali viršyti 2,4V celei vertės (pvz., 6V akumuliatoriui -  7,2V maks., 12V akumuliatoriui - 14,4V maks., 24V sistemai - 28,8V maks. ir t.t.) ir kad leistina didžiausia krovimo srovė yra 20% nuo C20 talpos. Mažiausia krovimo srovė gali būti 13% nuo C20 talpos. Pvz., akumuliatoriaus 31 - AGM optimali krovimo srovė turi būti tarp 13 ir 20A.

Kuo technologiškai pažangesnis yra akumuliatorius, tuo jis jautresnis perkrovimui (nes turi daugiau švino aktyviosios masės, yra gaminamas aukštos kompresijos būdu, turi didesnį kiekį impregnuoto elektrolito ir t.t. Todėl labai svarbu naudoti tinkamus įkroviklius. Paspaudus šią nuorodą gali rasti pavyzdį atvejo, kuomet naudojamas klasikinis AGM įkroviklis (kuris krauna iki 2,65V / celei), krauti RELIANT akumuliatorių. Akivaizdžiai matyti, kaip dėl viršįtampio yra stumiamas elektrolitas per apsauginius vožtuvus. Toks akumuliatorius paprastai yra sugadinamas negrįžtamai. Svarbu pažymėti, kad daugeliui atvejų GEL įkrovikliai puikiai tinka krauti RELIANT akumuliatorius.