girupis_menu_top_2

Akumuliatoriai ir jų priedai

Sandėlio technika ir priedai

Svarstyklės

Padangos

Ratukai

Servisas

Log In
Prisijungti prie Girupis.lt
Pamiršote slaptažodį?
Prisijungti kaip
Jūs galite prisijungti, jei esate užsiregistravę vienoje iš šių paslaugų:
Pamiršote slaptažodį?

Negalite prisijungti? Įveskite el. pašto adresą ir el. paštu atsiųsime instrukcijas kaip prisijungti ar pasikeisti slaptažodį.

Prisijungti

Aukšto dažnio įkrovikliai

Šie įkrovikliai yra energetiškai efektyvesni. Krovimo metu elektros srovė yra sudaryta iš individualiai (pagal poreikį) moduliuojamų skirtingų pločių nuolatinės srovės impulsų (iš čia ir pavadinimas – aukšto dažnio įkrovikliai), todėl kraunama baterija gerokai mažiau kaista, nes vidutinė srovė yra mažesnė, negu kraunant su įprastais įkrovikliais, tuo pat metu padidėja bendras įkrovimo proceso energetinis naudingumas, sumažėja gretutiniai nepageidaujami reiškiniai, tokie kaip vandens elektrolizė ir netirpaus švino sluoksnių susidarymas. Todėl visuomet rekomenduojame šiuos įkroviklius naudoti esant didelio intensyvumo ar agresyviomis darbo sąlygomis.

Aukšto dažnio įkrovikliai
Aukšto dažnio įkrovikliai
Aukšto dažnio įkrovikliai
Aukšto dažnio įkrovikliai
Aukšto dažnio įkrovikliai
Aukšto dažnio įkrovikliai
Aukšto dažnio įkrovikliai

Visuomet rekomenduojame šiuos įkroviklius naudoti esant didelio intensyvumo sąlygomis: kuomet dirbama 2 - 3 pamainomis per parą arba dirbama agresyviomis sąlygomis (pvz., šaldytuve).

Aukšto dažnio įkrovikliai skiriasi nuo standartinių įkroviklių tiek technologiškai, tiek įkrovimo profiliu (algoritmu). Technologiškai jie turi aukšto dažnio transformatorių, dėl to jų gabaritai yra gerokai mažesni. Plius, srovės lyginimas technologiškai yra realizuotas taip pat kitokiu principu, todėl realiai kiekvienas įkroviklio veikimo etapas (t.y. nuo įtampos žeminimo ir srovės lyginimo) gali būti pilnai kontroliuojamas ir tai leidžia panaudoti įvairius įkrovimo profilius.
Tačiau, būtina pažymėti, visų šių privalumų panaudojimas turi prasmę tik tuomet, kuomet yra dirbama daugiau nei 1 pamaina per dieną: tokių būdu galima tikėtis sutaupyti apie 15% energijos kaštų ir tikėtis išlaikyti kiek įmanoma ilgesnį baterijos tarnavimo resursą.

Aukšto dažnio įkroviklių algoritmas skiriasi visų pirma tuo, kad I-oje įkrovimo stadijoje jie stengiasi palaikyti vidutinę pastovią įkrovimo srovę, iki kol bus pasiekta dujinė fazė (t.y. kuomet prasideda elektrolito elektrolizė dėl pasiekto minimalaus reikalingo srovės tankio baterijoje krovimo metu). Todėl aukšto dažnio įkrovikliai dirba mažesnėmis srovėmis ir tai yra kur kas "sveikiau" baterijai, kuomet dirbama keliomis pamainomis (dėl daugybės technologinių priežasčių) ir dėl to baterija yra įkraunama greičiau, nes išvedus vidurkį gaunama, kad bateriją pasiekė didesnį kWh kiekis per tą patį laiką, nei su įprastu įkrovikliu. Be to, ji buvo pateikta technologiškai efektyvesniu būdu. Tiesa, 3 fazių aukšto dažnio įkrovikliai dirba kiek kitokiu algoritmu - tiesiškai mažėjančios srovės principu I krovimo fazėje - todėl visuomet reikia įvertinti aplinkybes, koks konkretus algoritmas reikalingas konkrečiai baterijai.

ATIB taip pat numato daugybę galimų skirtingų baterijų įkrovimo algoritmų skirtingiems baterijų tipams - tiek rūgštinėms, tiek gelinėms, netgi ličio jonų baterijoms, taip pat galima koreguoti įkrovimo profilius pagal konkretaus gamintojo reikalavimus ir atsižvelgiant į darbo sąlygų agresyvumą (t.y. kuomet dirba šaltomis sąlygomis ar karštomis) ir t.t.

Dar svarbu pažymėti, kad technologiškai aukšto dažnio įkrovikliai veikimo principu skiriasi nuo srovės keitiklių (srovės inverterių) ir jie gali būti naudojami tik rūgštinėms arba gelinėms baterijoms krauti!

Techniniai duomenys ir charakteristikos

Serija Maitinimo įtampa, V (AC) Krovimo įtampa, V (DC) Krovimo srovė, A (DC) Galia, W Techninė specifikacija
HFY 230 12 / 24 5 - 20 IKI 690 Parsisiųsti
HFX 230 12/24, 36, 48 15-30 Iki 1050 Parsisiųsti
HFZ 230 24, 36, 48 20 - 60 Iki 2030 Parsisiųsti
HFK 230 12, 24, 36, 48, 72, 80, 96 (ir kitos pagal poreikį) 50-85 Iki 3270 Parsisiųsti
HFT 400, 3F 24, 36, 48, 72, 80 (ir kitos pagal poreikį) 65 - 100 Iki 8700 Parsisiųsti
HFTD 400, 3F 48, 80 (ir kitos pagal poreikį) 120-200 Iki 13910 Parsisiųsti