girupis_menu_top_2

Akumuliatoriai ir jų priedai

Noblelift technika

Kita sandėlio technika

Svarstyklės

Ratukai ir padangos

Padangos

Ratukai

Servisas

Log In
Prisijungti prie Girupis.lt
Pamiršote slaptažodį?
Prisijungti kaip
Jūs galite prisijungti, jei esate užsiregistravę vienoje iš šių paslaugų:
Pamiršote slaptažodį?

Negalite prisijungti? Įveskite el. pašto adresą ir el. paštu atsiųsime instrukcijas kaip prisijungti ar pasikeisti slaptažodį.

Prisijungti

Standartiniai 50 / 60 Hz įkrovikliai

Tai – klasikiniai įkrovos stendai (įkrovikliai). Jų veikimas pagrįstas klasikinio įtampos transformatoriaus su diodiniu srovės lyginimo tilteliu panaudojimu, dalinai moduliuojant krovimo srovę geresnei krovimo kokybei pasiekti. Papildomai šie įkrovos stendai turi valdiklį, kuris valdo visą baterijos įkrovimo procesą: baterijai pilnai įsikrovus, atjungia įkroviklį, apsaugo nuo srovės svyravimų, įjungia išlyginamąjį ir palaikomąjį įkrovimus ir kt..

Jeigu su baterija dirbama viena pamaina, tai rekomenduojama parinkti tokį įkroviklį, kad šis įkrautų bateriją per 9 - 12 valandų ir nevengti palikti prijungtos baterijos prie įjungto įkroviklio, nes pilnai įsikrovus baterijai, prasideda šie  procesai: išlyginamasis krovimas ir palaikomasis krovimas baterijos savaiminiam išsikrovimui kompensuoti (koks įkroviklis Jums geriausiai tinka - galite pasitikrinti parsisiuntę kiekvieno įkroviklio techninę specifikaciją - jose yra lentelė, kurioje yra surašyti rekomenduojami įkrovikliai pagal Jūsų baterijos talpą (Ah)).

Išlyginamasis krovimas kartu su distiliuoto vandens papildymu yra esminiai faktoriai, užtikrinantys baterijos ilgaamžiškumą (nes jeigu buvo prieita iki išlyginamojo proceso, vadinasi, pagrindinis įkrovimo ciklas praėjo be trukdžių - kitas svarbus baterijos ilgaamžiškumo faktorius).

Išlyginamojo krovimo metu yra suvienodinamas baterijos celių elektrolito tankis, tokiu būdu užtikrinant, kad visos celės priimtų ir atiduotų energiją tolygiai ir tokiu būdu visos celės vienodai dėvėtųsi ir būtų užtikrintas maksimalus baterijos ilgaamžiškumas.

ATIB įkrovikliai išlyginamąjį krovimą pradeda iškart, kuomet tik baigiasi krauti baterija: įkroviklis automatiškai įsijungia kas 5 minutes ir papildomai krauna bateriją po 15 minučių. Ir šis procesas trunka 15 valandų. Būtent per šį laikotarpį yra pakeliamas elektrolito tankis iki maksimaliai galimo pagal baterijos gamintojo numatytas technologines ribas.  Po to prasideda baterijos maksimalaus įkrovimo palaikymo režimas, kurio veikimo principas yra įsijungti kas valandą po kelias minutes tam, kad būtų sukompensuotas baterijos savaiminis išsikrovimas.

Išlyginamąjį krovimą kritiškai svarbu atlikti bent kartą į mėnesį, tačiau drąsiai galima jį atlikinėti ir kas savaitę, tiesiog paliekant pajungtą bateriją krautis savaitgaliui visiškai nesibaiminant, kad sumažės baterijos resursas (t.y. ciklų skaičius). ATIB įkrovikliai turi visas įmanomas saugos priemones, kad būtų galima 100% nesirūpinti, jog per savaitgalį neįvyks koks nors incidentas.

Standartiniai 50 / 60 Hz įkrovikliai
Standartiniai 50 / 60 Hz įkrovikliai
Standartiniai 50 / 60 Hz įkrovikliai
Standartiniai 50 / 60 Hz įkrovikliai

ATIB gamina 12, 24, 36, 48, 72, 80 ir 96 V įkroviklius, skirtus baterijoms, kurių talpa svyruoja nuo 100 iki 1900AH.

Kuo skiriasi ATIB klasikiniai įkrovikliai?

Series 2 geriausiai tinka standartiniam darbui su standartinėmis baterijomis - kuomet dirbama 1 pamaina. Pasirinkus 9 - 12 valandų įkrovimo trukmės įkroviklį ir laikantis eksploatacijos rekomendacijų, bus užtikrintas maksimalus baterijos tarnavimo resursas ir šie įkrovikliai yra patys efektyviausi tiek ekonomine, tiek technine prasme. Švino rūgštinės baterijos buvo sukurtos krauti būtent su tokiais įkrovikliais. Joks aukšto dažnio įkroviklis niekada neatstos standartinio įkroviklio su galios transformatoriumi, jeigu yra dirbama 1 pamaina per dieną ir nedirbama savaitgaliais.

Series 3/5 įkrovikliai leidžia papildomai koreguoti įkrovimo profilį (pvz., nustatyti kitokią dujinės fazės įtampą, vietoj 2,65V - 2,7V). Atitinkamai šie įkrovikliai leidžia kaupti ir analizuoti paskutinių 25 krovimų duomenis, turi daugiau indikacijos baterijos būklei stebėti. Juos tikslinga naudoti tuomet, jeigu yra agresyvios darbo sąlygos (labai šalta arba labai karšta - t.y. kuomet būtina koreguoti įkrovimo parametrus) arba kuomet klientai nusiperka naujas baterijas vietoj senų ir naujos baterijos gamintojas deklaruoja, kad, jeigu norima, kad baterija atitarnautų technologiškai numatytą tarnavimo ciklų skaičių, reikalingas įkroviklis su specialiu įkrovimo algoritmu. Ir šita problema yra kur kas aktualesnė, negu daug kam galėtų iš pirmo žvilgsnio pasirodyti.

Series 5 įkroviklius tikslinga naudoti tuomet, kuomet dirbama 2 arba 3 pamainomis. Jie taip pat leidžia koreguoti įkrovimo algoritmą, turi informacinį displėjų, leidžia stebėti įkrovimo istoriją ir t.t. Esminis įkrovimo proceso skirtumas - esant III įkrovimo stadijai jie persijungia į impulsinį režimą, tokiu būdu leisdami pilnai pakrauti bateriją per 7 - 8 valandas ir netgi dalinai atliekant išlyginamąjį įkrovimą (tačiau jo pilnai vis tiek neatstoja ir baterijai būtina rasti laiko bent kartą per 2 savaites jį atlikti).

Niekada nenaudoti standartinių įkroviklių, jeigu dirbama 2 arba 3 pamainomis! Tuomet geriausia naudoti arba Series 5, arba aukšto dažnio įkroviklius!

Techniniai duomenys ir charakteristikos

Serija Paskirtis Panaudojimas Techninė specifikacija
SERIE 2 Tik švino rūgštinėms baterijoms Geriausiai tinka, jeigu dirbama 1 pamaina, tikėtinas krovimo laikas: 9 – 14 valandų Parsisiųsti
SERIE 3 / 5 Tik švino rūgštinėms baterijoms Geriausiai tinka, jeigu dirbama 1 pamaina, tikėtinas krovimo laikas: 9 – 14 valandų. Turi krovimo srovės moduliatorių – prailgina baterijos tarnavimo laiką ir sumažina energijos kaštus Parsisiųsti
SERIE 5 Tik švino rūgštinėms baterijoms Geriausiai tinka, jeigu dirbama 2 pamaina, tikėtinas krovimo laikas: 7 - 8 valandos. Turi krovimo srovės moduliatorių – prailgina baterijos tarnavimo laiką ir sumažina energijos kaštus Parsisiųsti