Akumuliatoriai ir jų priedai

Sandėlio technika ir priedai

Svarstyklės

Padangos

Ratukai

Paslaugos ir detalės

Log In
Prisijungti prie Girupis.lt
Pamiršote slaptažodį?
Prisijungti kaip
Jūs galite prisijungti, jei esate užsiregistravę vienoje iš šių paslaugų:
Pamiršote slaptažodį?

Negalite prisijungti? Įveskite el. pašto adresą ir el. paštu atsiųsime instrukcijas kaip prisijungti ar pasikeisti slaptažodį.

Prisijungti
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image

Visi TROJAN gaminami gilaus - ciklo akumuliatoriai yra švino rūgštiniai, tačiau priklausomai elektrolito būvio, gali būti skirstomi į:

 • Klasikinius akumuliatorius su skystu elektrolitu
 • Gelinius (GEL) neaptarnaujamus akumuliatorius 
 • AGM neaptarnaujamus akumuliatorius

  Ši iliustracija paprastai ir aiškiai parodo akumuliatorių elektrolitų būvius (t.y. akumuliatoriaus "užpildus")

  PB gel ir AGM.png

  Realybėje akumuliatorių vidus atrodo taip:

  PB gel ir AGM realybėje.png


  Kaip žinoti, kuomet kokį akumuliatorių pasirinkti?

  AGM ir GEL akumuliatorių nereikia papildomai pildyti vandeniu, tad juos paprasčiau prižiūrėti. Tačiau reikia turėti omeny, kad šių akumuliatorių tarnavimo laikas yra skirtingas, negu kad skysto elektrolito baterijos: mažiausiai tarnauja GEL akumuliatoriai (arba klasikiniai AGM), skysto elektrolito akumuliatoriai paprastai tarnauja 2 - 3 kartus ilgiau, nei klasikiniai GEL arba tiek pat, kiek naujieji AGM RELIANT:

  AGM, GEL ir SKYSTO ELEKTROLITO baterijų savybių palyginimas 
   Skysto elektrolito
   GEL 
  AGM (RELIANT)
   Puikus ciklų skaičius
   Geras ciklų skaičius
  Puikus ciklų skaičius 
  Geriau už kitus veikia esant 
  aukštoms temperatūroms
   Platus veikimo temperatūros
   diapazonas
   Geriau už kitus veikia esant
   žemoms temperatūroms
  Reikalinga retkarčiais papildyti
  distiliuotu vandeniu ir atlikti
  išlyginamąjį krovimą 
   Neaptarnaujami
   Neaptarnaujami
  Aukštas savaiminis išsikrovimo 
  lygis
   Žemas savaiminis išsikrovimas
   Žemas savaiminis išsikrovimas
   Tinka intensyviam darbui  Netinka intensyviam darbui  Tinka intensyviam darbui
  Vidutiniai kaštai (€ / kWh)
   Didžiausi kaštai (€ / kWh)
   Mažiausi kaštai (€ / kWh)


  Dalis AGM akumuliatorių (pvz., TROJAN 31 - AGM Reliant) dar gali būti naudojami ir kaip starteriniai, ir kaip gilaus ciklo akumuliatoriai (t.y. dvigubos paskirties).

  TROJAN atveju GEL ir klasikiniai AGM akumuliatoriai t.p. yra gilaus ciklo - t.y. juos galima pilnai iškrauti (svarbu - tokiu atveju trumpėja ciklų skaičius) ir vidutiniškai jie tarnauja apie 20% trumpiau, nei analogiški TROJAN akumuliatoriai su skystu elektrolitu. Tačiau ši prielaida galioja tik esant taisyklingai priežiūrai: pilnas įkrovimas be pertrūkių ir ne per dažnas iškrovimas iki 0. Tuo tarpu TROJAN RELIANT AGM tarnauja mažiausiai dvigubai ilgiau, nei skysto elektrolito TROJAN gilaus ciklo akumuliatoriais arba tiek pat, kiek trūbeliniai traukos skysto elektrolito akumuliatoriai (PzS / PzB).

  Neaptarnaujamų akumuliatorių segmente turbūt ateitis neišvengiamai yra AGM akumuliatorių pusėje - ankščiau buvo susiduriama su technologiniais apribojimais ir sunkumais gaminant AGM, todėl jie buvo pakankamai brangūs ir tarnaudavo trumpiau nei GEL. Tačiau TROJAN investavo į mokslinius tyrinėjimus ir gamybos automatizaciją ir jiems pavyko pagaminti sertifikuotus gilaus iškrovimo AGM akumuliatorius (kol kas vieninteliams), kurie ciklų skaičiumi nenusileidžia ir net viršija bet kokius skysto elektrolito akumuliatorius, jau neklabant apie GEL, tačiau tuo pat metu yra vidutiniškai tik 15% brangesni už klasikinius GEL akumuliatorius, nors resursas visais atvejais didesnis, nei 100%. Akivaizdu, kad ekonominiai sumetimai neišvengiamai padarys savo: nors AGM RELIANT akumuliatoriai vis tiek yra vidutiniškai apie 40% brangesni, nei skysto elektrolito TROJAN gilaus ciklo akumuliatoriai, tačiau įvertinus ilgesnį AGM RELIANT akumuliatorių tarnavimo laiką, jau įsigijimo kaštai yra apie 20% yra mažesni Reliant, nei gilaus iškrovimo skysto elektrolito akumuliatorių arba praktiškai tokie patys, kaip traukos PzS / PzB baterijų. Ir čia net nevertinant priežiūros ir distiliuoto vandens kaštų! Tad AGM RELIANT tipo akumuliatoriai neišvengiamai yra rinkos ateitis dėl labai paprastos priežasties - kaštų taupymas ir efektyvumo didinimas.