Akumuliatoriai ir įkrovikliai

Sandėlio technika ir priedai

Svarstyklės

Padangos

Ratukai

Paslaugos ir detalės

Prisijungti prie Girupis.lt
Pamiršote slaptažodį?
Pamiršote slaptažodį?

Negalite prisijungti? Įveskite el. pašto adresą ir el. paštu atsiųsime instrukcijas kaip prisijungti ar pasikeisti slaptažodį.

Prisijungti

Akumuliatorių tipai

Visi TROJAN gaminami gilaus - ciklo akumuliatoriai yra švino rūgštiniai, tačiau priklausomai nuo elektrolito būvio, gali būti skirstomi į:

  • Klasikinius akumuliatorius su skystu elektrolitu
  • Gelinius (GEL) neaptarnaujamus akumuliatorius 
  • AGM neaptarnaujamus akumuliatorius

Ši iliustracija paprastai ir aiškiai parodo akumuliatorių elektrolitų būvius (t.y. akumuliatoriaus "užpildus")

PB gel ir AGM.png

Realybėje akumuliatorių vidus atrodo taip:

PB gel ir AGM realybėje.png


Kaip žinoti, kuomet kokį akumuliatorių pasirinkti?

AGM ir GEL akumuliatorių nereikia papildomai pildyti vandeniu, tad juos paprasčiau prižiūrėti. Tačiau reikia turėti omeny, kad šių akumuliatorių tarnavimo laikas yra trumpesnis, negu kad su skystu elektrolitu: 

AGM, GEL ir SKYSTO ELEKTROLITO baterijų savybių palyginimas 
 Skysto elektrolito
 GEL 
AGM
 Puikus ciklų skaičius
 Geras ciklų skaičius
 Geras ciklų skaičius
Geriau už kitus veikia esant 
aukštoms temperatūroms
 Platus veikimo temperatūros
 diapazonas
 Geriau už kitus veikia esant
 žemoms temperatūroms
Reikalinga retkarčiais papildyti
distiliuotu vandeniu ir atlikti
išlyginamąjį krovimą 
 Neaptarnaujami
 Neaptarnaujami
Aukštas savaiminis išsikrovimo 
lygis
 Žemas savaiminis išsikrovimas
 Žemas savaiminis išsikrovimas
Pigiausi kaštai (€ / kWh)
 Didžiausi kaštai (€ / kWh)
 Vidutiniai kaštai (€ / kWh)


AGM akumuliatoriai dar gali būti naudojami ir kaip starteriniai, o TROJAN atveju - kaip dvigubos paskirties - gilaus iškrovimo ir starteriniai (gamina 2 modelius - 6V-AGM (6V ir 200Ah) ir 8D-AGM (12V ir 230Ah).

TROJAN atveju GEL ir AGM akumuliatoriai t.p. yra gilaus ciklo - t.y. juos galima pilnai iškrauti (svarbu - tokiu atveju trumpėja ciklų skaičius) ir vidutiniškai jie tarnauja apie 20% trumpiau, nei analogiški akumuliatoriai su skystu elektrolitu. Tačiau ši prielaida galioja tik esant taisyklingai priežiūrai: pilnas įkrovimas be pertrūkių ir ne per dažnas iškrovimas iki 0. 

Neaptarnaujamų akumuliatorių segmente turbūt ateitis neišvengiamai yra AGM akumuliatorių pusėje - ankščiau buvo susiduriama su technologiniais apribojimais ir sunkumais gaminant AGM, todėl jie buvo pakankamai brangūs ir tarnaudavo trumpiau nei GEL. Tačiau TROJAN investavo į mokslinius tyrinėjimus ir gamybos automatizaciją ir jiems pavyko pagaminti sertifikuotus gilaus iškrovimo AGM akumuliatorius (kol kas vieninteliams), kurie ciklų skaičiumi nenusileidžia TROJAN GEL akumuliatoriais, tačiau tuo pat metu yra vidutiniškai 35% pigesni už GEL. Akivaizdu, kad ekonominiai sumetimai neišvengiamai padarys savo. Iš kitos pusės, AGM akumuliatoriai vis tiek yra vidutiniškai apie 40% brangesni, nei skysto elektrolito, o įvertinus ilgesnį skysto elektrolito akumuliatorių tarnavimo laiką, skirtumas yra dar didesnis. Tad AGM akumuliatorius tikslinga naudoti ten, kur nėra galimybės užtikrinti, kad akumuliatoriai būtų laiku užpildomi vandeniu ir periodiškai jiems atliekamas išlyginamasis krovimas. Tokiu atveju pigiau bus eksploatuoti AGM akumuliatorius.