Akumuliatoriai ir įkrovikliai

Sandėliavimo technika ir priedai

Svarstyklės

Krautuvų padangos

Statybinės padangos

Ratukai

Prisijungti prie Girupis.lt
Pamiršote slaptažodį?
Pamiršote slaptažodį?

Negalite prisijungti? Įveskite el. pašto adresą ir el. paštu atsiųsime instrukcijas kaip prisijungti ar pasikeisti slaptažodį.

Prisijungti

Gilaus iškrovimo akumuliatoriai (su kainomis)

Šios baterijos skirtos naudoti ten, kur energijos suvartojimas yra pastovus, be didelių svyravimų arba kuomet dėl darbo specifikos kartais reikalinga iškrauti baterijas giliai iki 80% nuo pradinės talpos.

Tokiu atveju klasikinių baterijų naudojimas yra neefektyvus finansiškai, nes jų tarnavimo resursas smarkiai sutrumpėja dėl per lėto ar gilaus iškrovimo. Jos yra skirtos naudoti kartu su elektrinėmis pavaromis, plovimo ir šlavimo mašinomis, smulkiais elektriniais palečių vežimėliais, neįgaliųjų vežimėliais, žirklinėmis platformomis, golfo mašinomis, valčių varikliais ir kt. 

Atskirai verta pažymėti, kad MIDAC gamina ypatingai kokybiškus ir ilgaamžius gilaus iškrovimo akumuliatorius, nesivaikydamas kuo mažesnės kainos kokybės sąskaita.  

PASTABA: TROJAN gilaus ciklo akumuliatorių kainas galite rasti paspaudę šią nuorodą:

       Tiek standartinės akumuliatorinės traukos baterijos, tiek jėgos elementai - gilaus iškrovimo akumuliatoriai -  yra gaminami pasitelkiant  ypatingai modernią, pažangią ir patikimą MIDAC baterijų gamybos technologiją,  kurią nepriklausomai sukūrė ir išvystė kompanija Midac. Todėl vienintelis MIDAC turi savo individualią baterijų celių markiruotę MDL (atitinka PzS, DIN (EN60254-1/2) standartą) ir MBS (atitinka PzB, SB (EN50272-3), dar kitaip Britų standartą).   

     Gilaus iškrovimo akumuliatorių gamoje yra 4 rūšių produktai, kurie skiriasi plokštelių gamybos ir išpildymo technologija:    

Tubelės.png 

    - Rūgštiniai traukos gilaus iškrovimo akumuliatoriai, pagaminti iš plokščių vientisų švino plokštelių (VLA FLAT). Tai - klasikinė, populiariausia (ir pigiausia) gilaus iškrovimo traukos akumuliatorių rūšis, kurių tarnavimo resursas yra tipiškas šio segmento kokybiškų akumuliatorių tarpe - 500 ir daugiau ciklų, esant vidutiniam iškrovimo lygiui 80% (Pastaba - gilaus iškrovimo akumuliatorių atveju nėra prasmės kalbėti, koks būtų jų resursas esant, pvz., 50% iškrovimo lygiui, nes tokiu atveju ekonomiškai nėra prasmės jų įsigyti, pakanka paprastų starterinių akumuliatorių). Šie akumuliatoriai puikiai tinka valčių varikliams, golfo vežimėliams, elektriniams keturračiams, vidutiniu intensyvumu naudojamomis žirklinėms platformoms ir sandėliavimo krovimo technikai ir kt.    

   - Rūgštiniai traukos gilaus iškrovimo akumuliatoriai, pagaminti iš apvalių tūbelės formos švino plokštelių blokų (VLA TUBULAR). Šie akumuliatoriai turi gerokai didesnį vidinį kontaktinį paviršių dėka tūbelės formos švino plokštelių, todėl jie gali atiduoti didesnes sroves, juos galima krauti didesnėmis srovėmis (o tuo pačiu metu - ir greičiau) ir turi neįtikėtinai ilgą tarnavimo resursą - 1200 ir daugiau ciklų, esant vidutiniam iškrovimo lygiui 80%. Šiuos akumuliatorius tikslinga naudoti ten, kur vyksta intensyvus darbas, siekiama ilgalaikės kokybės arba užmaitinamai įrangai reikia didelių pradinių srovių (pvz., elektrinių pramoninių variklių paleidime). 

    - Rūgštiniai AGM technologijos gilaus iškrovimo akumuliatoriai. Tai - neaptarnaujami gilaus iškrovimo traukos akumuliatoriai. Jų tipiškas tarnavimo resursas yra 400 ir daugiau ciklų. Rekomenduojama naudoti tose srityse, kuriose yra aukšti higienos reikalavimai, tačiau siekiama pigesnės kainos.

  - Geliniai gilaus iškrovimo traukos akumuliatoriai. Tai - taip pat neaptarnaujami traukos akumuliatoriai, kurių resursas yra 600 ir daugiau ciklų. Jų tipinės panaudojimo sritys yra susijusios su itin aukštais higienos reikalavimais, pvz., maisto pramonėje, neįgaliųjų vežimėliuose ir pan. Tačiau juos galima naudoti ir bet kurioje iš kitų sričių, jeigu tikslas yra turėti akumuliatorių, kurio niekada nereikia papildomai pildyti vandeniu ir kuris neišskiria jokių dujų, kurios gali turėti nemalonų kvapą.

Gilaus iškrovimo traukos akumuliatorių įkrovimas ir įkroviklio kaina

     Svarbu pažymėti, kad nesvarbu, kokios technologijos pasirinksite gilaus iškrovimo akumuliatorių, norint, kad jie tarnautų gamykliškai numatytą resursą, būtina juos krauti su specialiai tam pritaikytu įkrovikliu, kuris moduliuotų krovimo srovę ir įtampą bei turėtų išlyginamojo krovimo funkciją. Starterinių akumuliatorių įkrovikliai iš principo netinka, nes jie yra tiesiog srovės lygintuvai - šaltiniai ir tiek, kai tuo tarpu gilaus iškrovimo traukos akumuliatoriai turi būti kraunami su įkrovikliais, kurie, priklausomai nuo įkrovimo lygio (etapo), keičia (moduliuoja) įkrovimo įtampą ir srovę,  turi turėti išlyginamo krovimo funkciją ir automatinį atsijungimą, kuomet akumuliatorius pilnai įkrautas. Iš bėdos su starterinių akumuliatorių įkrovikliu galima krauti tik VLA FLAT tipo akumuliatorius ir tai su sąlyga, kad jis eksploatuojamas neintensyviai ar trumpai sezoniškai. Tačiau reikia turėti omenyje, kad toks krovimas mažina tarnavimo resursą.
     Pigiausias industrinis įkroviklis, kuris tinka visų tipų gilaus įkrovimo traukos akumuliatoriams, būtų ATIB  HFY serijos įkroviklis, kurio modelis HFYD 12-24 ir krovimo srovė - iki 20A. Jo kaina - 155€ be PVM (turime nuolat sandėlyje, perkant iš mūsų gilaus iškrovimo akumuliatorius, taikomos ryškios nuolaidos). Su juo galima įkrauti iki 12 - 24V ir  iki 222Ah@C5 arba 240Ah@C20  talpos baterijas. Jis yra kompaktiškas ir lengvas (dėžutės matmenys yra tik 33x30x11 cm, svoris - 2,5 kg). 

Patarimai dėl tinkamos eksploatacijos

      Dauguma šiuolaikinės technikos turi akumuliatorių apsaugas ir neleidžia jiems išsikrauti giliau, nei technologiškai numatyta riba (standartiškai tai yra 80% gylio iškrovimas) - suveikia arba garsinė signalizacija, arba kokios nors funkcijos (pvz., kėlimo), atjungimas ar sulėtinimas. Tačiau jeigu naudojamas įrenginys neturi tokių apsaugų, reikia patiems sekti iškrovimo lygį ir užtikrinti, kad akumuliatorius neišsikraus per giliai. Techniškai skaitoma, kad saugi akumuliatoriaus išsikrovimo riba yra jeigu elektrolito tankis nenukrenta žemiau 1,13 g/l arba įtampa per vieną celę - ne žemiau nei 1,8 V (6 V akumuliatoriui tai atitinka 5,4V įtampą arba 12V akumuliatoriaus atveju - ne žemesnę nei 10,8V). Pasiekus tokią įtampą, jau laikoma, kad akumuliatorius išsikrovė giliai ir tolimesnis iškrovimas yra pavojingas akumuliatoriui. Jeigu akumuliatoriai iškraunami per giliai, bus problemų pajungiant baterijas krovimui, nes tiesiog nestartuos įkroviklis. Kalbant apie ATIB įkroviklius, įkroviklis nestartuos krauti, jeigu bendra nuosekliai sujungtų akumuliatorių įtampa bus mažesnė nei 9,6V (jeigu grandinė nominaliai turi 12V) arba 19,2V, jeigu bendra grandinė nominaliai turėtų turėti 24V įtampą. Ką tokiu atveju daryti, jeigu nestartuoja įkroviklis? Visų pirma, reikia paimti automobilinį įkroviklį ir sužadinti bateriją, ją paliekant krautis kokias 10 minučių. Po to būtinai prijungti industrinį įkroviklį ir atlikti standartinį ir išlyginamąjį krovimus (šis procesas bendrai trunka nuo 29 iki 40 valandų, priklausomai nuo baterijos talpos ir įkroviklio galingumo). Tiesa, būtina pažymėti, kad, jeigu taip nutiko, reikia susitaikyti su faktu, kad viena tokia procedūra (t.y. per gilus iškrovimas) galėjo atimti iki 5% baterijos resurso (ir tai su sąlyga, kad po pernelyg gilaus iškrovimo buvo atliekamas išlyginamasis krovimas. Jeigu jis nebuvo atliktas, pasekmės bus kur kas skaudesnės resurso praradimo prasme). Iš kitos pusės, šis pavyzdys dar kartą parodo, kodėl svarbu naudoti tinkamus įkroviklius - nes jeigu prijungus industrinį įkroviklį prie baterijos jis nestartuoja, tai tampa aišku, kad akumuliatorius buvo pavojingai per giliai iškrautas ir natūraliai kitą kartą bus siekiama išvengti tokio rezultato. O tuo tarpu automobilinis įkroviklis visuomet startuoja ir vartotojas gali niekada nesužinoti, kad bateriją eksploatuoja netinkamai. Tiesiog su kiekvienu įkrovimu akumuliatorius laiko vis trumpiau ir trumpiau. Ir paskutinis patarimas - nenaudojamus gilaus iškrovimo akumuliatorius vis tiek rekomenduojama bent kartą į mėnesį ar kartą per du mėnesius pakrauti.      

Standartinės.png


Techniniai duomenys ir charakteristikos

PRODUKTO APRAŠYMAS         FORCEblock
PRITAIKYMAS          Standartinis
GAMYBOS TECHNOLOGIJA Švino rūgštinė
PRIEŽIŪRA    Kas savaitę
ARCHITEKTŪRA Daugiaceliai blokai
(6 - 12V)
TALPŲ DIAPAZONAS (C5)         60 - 200Ah
CELIŲ JUNGIMO BŪDAS   Standus (vidinis)
RESURSAS (CIKLAI*)  Neaptarnaujami - 500+
Aptarnaujami - 1200 +
CENTRINĖ VANDENS UŽPILDYMO SISTEMA  Galima užsakyti atskirai (dar
priklauso nuo konkretaus tipo)
PRIVERSTINĖ CELIŲ VENTILIACIJA  Negalima
ELEKTROLITO LYGIO INDIKATORIUS   Negalima
ĮKROVIMO SPRENDIMAI Nuo 7 iki 12 valandų krovimo laikas
su visų tipų įkrovikliais
GAMYKLINIAI ĮKROVIMO SPRENDIMAI   MIDATRON serija
BATERIJOS BŪKLĖS INDIKATORIUS   Negalima
BATERIJOS KEITIMO SPRENDIMAI   Negalima

Orientacinės kainos su pristatymu (galutinė kaina priklauso nuo perkamo kiekio, turime ar ne sandėlyje ir t.t.)

Modelis
  Įtampa 
  Talpa   
 prie C20 
   Talpa  
  prie C5 
   Kaina, € be PVM Matmenys ir svoris
Ilgis  x Plotis x Aukštis
  VLA FLAT gilaus iškrovimo ir traukos akumuliatoriai (resursas - 500 ir daugiau ciklų prie gilaus iškrovimo)    
6 MFB 185  6V  240  185  194  244x190x282 mm, 33,2 kg  
12 MFB 60   12V    75  60 110  275x175x190 mm, 20,7 kg 
12 MFB 75 12V 90 75  124  353x175x190 mm, 26,1 kg 
12 MFB 80   12V   100  80   142  312x175x219 mm, 27,9 kg
12 MFB 115   12V   140  115  185  510x189x223 mm, 41,4 kg
12 MFB 145   12V  185 145  217  510x223x223 mm, 49,1 kg
12 MFB 185   12V  230 185  290  510x273x240 mm, 64,4 kg
VLA TUBULAR gilaus iškrovimo ir traukos akumuliatoriai (resursas - 1200 ir daugiau ciklų prie gilaus iškrovimo)      
6 MFB 185 T   6V  240 185  216  244x190x282 mm, 34,0 kg
6 MFB 200 T   6V  260 200 239  244x190x282 mm, 32,1 kg
6 MFB 175 T   6V  220 175 214  260x180x275 mm, 29,0 kg
12 MFB 80 T   12V  105 80 206  308x175x225 mm, 27,2 kg
                        12 MFB 90 T                           12V  120 90 217  345x170x325 mm, 28,5 kg
 12 MFB 105 T   12V  130 105  235  345x170x290 mm, 40,1 kg
AGM technologijos gilaus iškrovimo traukos akumuliatoriai (resursas - 400 ir daugiau ciklų prie gilaus iškrovimo)  
  6 MFB 185 A   6V  240 185 229   244x190x274 mm, 31,5 kg
         Geliniai gilaus iškrovimo traukos akumuliatoriai (resursas - 600 ir daugiau ciklų prie gilaus iškrovimo)  
  12 MFB 75 G   12V   95 75  217  330x173x218 mm, 31,0 kg
  12 MFB 105 G   12V  130 105  305  345x172x280 mm, 47,3 kg

Garantija (jeigu naudojamas tinkamas įkroviklis ir baterijos tinkamai eksploatuojamos) - 24 mėnesiai.

Likusi techninė specifikacija - PDF dokumente

Parašykite mums

Mielai atsakysime į visus Jūsų klausimus.


Vardas, Pavardė*

Klausimas į kurį atsakysime kaip įmanoma greičiau*

Įmonė*

El. paštas*


Telefonas*